DIGITAALISEN ETÄVALMENNUKSEN JA - HARJOITTELUN KEHITTÄMINEN
17.6.2020 18:56 Uutisointi / Pääsivusto

DIGITAALISEN ETÄVALMENNUKSEN JA -HARJOITTELUN KEHITTÄMINEN

SB Heinola on saanut korona-aikana käynnistetylle hankkeelle "digitaalisen etävalmennuksen ja harjoittelun kehittäminen" aluehallintovirastolta veikkausvoittovaroista myönnettyä valtionavusta 2700€! Avustus käytetään Coach Tools etävalmennusjärjestelmän käyttöönotosta syntyneisiin kustannuksiin.

Coach Tools alustan kautta valmentajat pystyvät jakamaan etänä omatoimiset ohjelmat valmennettaville, saamaan palautteen harjoituksista valmennettavilta, seuraamaan harjoitusten toteutuksen, sekä käymään valmentajan ja valmennettavan välisen dialogin.

Coachtools- alustalta löytyy valmiita videoita ja esimerkkiharjoitteita jokaiselle ikäluokalle ja eritasoisille liikunnan harrastajille. Alustan käyttöönotolla pyrimme varmistamaan jokaisen seuran joukkueen ja sitä kautta eritasoisten harrastajien pysymisen kiinni liikuntaharrastuksessa, sekä seuran toiminnassa poikkeuksellisen korona-ajan aikana.


   
Lisää uutisia
SB Heinola
«  Heinäkuu   »
Kategoriat